top of page

    Програма «Бібліоміст» у партнерстві з Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією (УБА), Програмою сприяння Парламенту України (ПСП ІІ) та Відділом преси, освіти та культури Посольства США провела Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг, який відбувся у Києві 11-го квітня 2011року в Українському Домі .

    Мета Ярмарку - представлення широкій громадськості інноваційних послуг, які публічні бібліотеки надають місцевим громадам, використовуючи Інтернет та інформаційні технології.

    На Церемонії урочистого відкриття Ярмарку виступили: Володимир Яворівський, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності, Джон Ф. Теффт, Посол США в Україні, Дебора Джейкобс, Директор ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла і Мелінди Гейтс, Роберт Пірсон, Президент Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Матей Новак, Директор програми «Бібліоміст».

На Церемонії урочистого закриття Ярмарку та нагородженні переможців Конкурсів виступили:   Микола Томенко, заступник Голови Верховної Ради України, Елеанора Валентайн, директор Програми сприяння Парламенту II, Ірина Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації.

    Микола Томенко привітав учасників Ярмарку та взяв участь у нагороджені найкращих бібліотек, подарувавши переможцям від імені Фонду свої останні книги та дослідження.

    В експозиції взяли участь більше 35 бібліотек з усієї України (відбір учасників відбувався на конкурсній основі), які надають інноваційні послуги населенню, та партнери програми «Бібліоміст» - Агенція США з міжнародного розвитку (USAID), відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні та Українська бібліотечна асоціація (УБА).

    Диканська центральна районна бібліотека також взяла участь у Ярмарці і представляла проект «Диканщина – історична перлина України», присвячений розвитку туризму та краєзнавства в нашому районі. Велику зацікавленість викликали книги про Диканщину: історико-краєзнавчий нарис «Диканщина», «Гоголь і Диканька», «Тріумф перемоги» (Наукові дослідження з історії тріумфальних арок. В центрі розповіді Тріумфальні ворота в Диканьці – єдиної в Україні пам’ятки архітектури епохи Вітчизняної війни 1812 року з французами), «Герой

з – під Диканьки – вождь індіанського племені Канади» (історико – документальна збірка матеріалів про незвичайну долю військового льотчика Героя Радянського Союзу, уродженця Диканщини, І.І.Даценка) (автор В.Скорик), М.Босак «Планета Диканька» (нарис – есеЯ). А також книги І.Я Нечитайла «Вічно молода Марія» (віршована повість про М.Башкирцеву) і «Свіча безсмертя», присвячена М.В.Гоголю. На виставці було представлено роботи О.В.Братського, вироби О.Громового, вишиті рушники наших майстринь, які також привертали увагу гостей Ярмарку.

    Свої експомісця на Ярмарку презентували і приватні компанії, що надають послуги, дотичні до бібліотечної справи та інформаційно-комунікаційних технологій, наприклад, «Майкрософт», «Електронна бібліотека України» (ELibUkr), а також видавці електронних ресурсів, компанії - провайдери Інтернет.

    Ми мали змогу познайомитись з досвідом роботи інших бібліотек з усіх куточків країни, побачити експозиційні матеріали понад 50 учасників акції. День наповнений обміном досвідом, творчим спілкуванням бібліотекарів, тренінгами, майстер - класами, дарував нові ідеї, знайомив з цікавими проектами.

bottom of page