top of page

Проект Бібліоміст

    "Бібліоміст" - це партнерська програма Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства культури і туризму України, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. "Бібліоміст" співпрацював з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними та місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України, щоб допомогти їм ефективніше задовольняти потреби місцевих громад завдяки навчанню та використанню сучасних технологій. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйона доларів США.

 

    У нашому районі Проект реалізовувався Диканською центральною районною бібліотекою за підтримки Диканської районної державної адміністрації, Диканської районної ради, районного відділу культури та туризму та органами місцевого самоврядування - сільськими радами.

 

    Мета реалізації Проекту - розширення доступу до Інтернету, навчання бібліотекарів Диканщини та користувачів бібліотек використанню комп'ютерів, Інтернету та можливостей інформаційних технологій.

 

    Завдяки програмі "Бібліоміст" було оголошено конкурс "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" у жовтні 2009 року. Диканська ЦБС взяла участь у конкурсі і вийшла на друге місце по Полтавській області. В заявці було вказано три сільські бібліотеки-філії:  Балясненська , Великобудищанська і Водянобалківська.  29 вересня 2010 року відбулися відкриття центрів у названих сільських філіях. У кожній філії було встановлено по п'ять комп'ютерів з програмним забезпеченням, відеокамерами та навушниками з мікрофоном, а також сканером і принтером.

    На відкритті були присутні регіональний представник програми "Бібліоміст" Ганна Кіященко, заступник директора по науковій роботі обласної універсальної бібліотеки

ім. І.П. Котляревського Надія Влезько, голова райдержадміністрації Юрій Оніщенко, керівники місцевих сільгосппідприємств. Балясненці дякували АФ ім. Довженка (Віктор Скочко), ВП "Балясне" (Володимир Шаповал), водянобалківці - ПП "Ісіда - Д" (вик. директор Сергій Перевєрзев), голові фермерського господарства "Валентина" Олександру Ковалю, приватному підприємцю Тамарі Черкащенко, у Великих Будищах - ТОВ "Дружба" (Володимир Пащенко), І Українській Агроінвесткомпанії (Віктор Демочко), ПАП "Диканське" (Юрій Корнєв), фінансово підтримав начальник лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів Віктор Гришанов, виділивши кошти на придбання комп'ютерних столів.

Ця подія була висвітлена у відеоролику на телеканалі "Лтава".

Балясненська сільська бібліотека-філіал

Великобудищанська сільська бібліотека-філіал

Водянобалківська сільська бібліотека-філіал

Зустріч директорів бібліотек-учасниць другого раунду у Києві

Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг

bottom of page