top of page

Славні люди землі Диканської

Щербань Олександр Назарович

    О.Н.Щербань народився 2 березня 1908 року в Диканці у бідній сім'ї. Він пройшов великий славний життєвий шлях від робітника - коногона вугільної шахти до академіка АН УРСР, вченого з світовим ім'ям.

    Трудова діяльність О.Н.Щербаня почалася в 1922 році на шахтах "Софія" і №29 Макіївського району Донецької області. Після закінчення в 1933 році Дніпропетровського гірничого інституту він до 1941 року працює в тресті "Доншахтопроект" (м.Дніпропетровськ), послідовно займаючи всі інженерні посади від інженера - проектувальника до керуючого трестом. Ведучи проектування вугільних шахт, О.Н.Щербань вніс великий вклад у справу розвитку Донецького вугільного басейну, переозброєння діючих шахт і різкого збільшення видобутку вугілля в результаті впровадження передової технології. В цей же період він почав приділяти велику увагу питанням безпеки ведення гірничих робіт і, зокрема, проблемі прогнозу і регулювання теплового режиму рудникової атмосфери.

    В 1941 - 1945 рр О.Н.Щербань перебуває в рядах Радянської Армії і бере безпосередньо участь в боях з німецько - фашистськими загарбниками.

    Після закінчення Великої Вітчизняної війни О.Н.Щербань продовжує свою діяльність в Академії наук УРСР, де в повній мірі проявився його талант вченого дослідника і організатора науки. Очолюючи сектор гірничої теплофізики інституту технічної теплофізики АН УРСР, він успішно розвиває дослідження в нових напрямах гірничої теплофізики і газометрії, які мають велике наукове і практичне значення для забезпечення безпечного і ефективного ведення підземних гірничих робіт в умовах напруженого теплового і газового режиму.

    Під керівництвом Олександра Назаровича Щербаня підготовлено понад 30 докторів і кандидатів технічних наук.

    Напружену наукову роботу О.Н.Щербань постійно сполучає з громадською діяльністю. В 1946 - 1961 рр він працював заступником директора інституту гірничої справи АН УРСР, головного ученого секретаря Президії АН УРСР, віце - президента АН УРСР. В 1961 - 1965 рр призначається заступником Голови Ради Міністрів УРСР.

    Наукові і військові заслуги О.Н.Щербаня відзначені 5 орденами і 6 медалями СРСР. Йому присуджена Державна премія СРСР 1969 року в галузі науки і техніки і почесне звання заслуженого діяча науки і техніки Української РСР.

Також завітайте
Інтернет-ресурси
для бібліотекарів

Лічильник

відвідувань

Наша адреса

                   38500

Полтавська область

смт. Диканька

вул. Незалежності, 117   

dykanka.biblioteka@gmail.com

Screenshot_1.png
  • Blogger Социальные Иконка
417-frame_1.png
вісник обложка  для банеру.jpg
  • Blogger Социальные Иконка
w513h5131371296104Facebook.png
1384063.png
Screenshot_6.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Зворотній зв'язок

Інформація відправлена.

Дякуємо!

банер_БПД.png
2.png
bottom of page