top of page
Anchor 1

Співпраця з Корпусом Миру

    13 квітня 2011року до Диканської центральної районної бібліотеки з робочим візитом завітав координатор проекту розвитку громад Корпусу Миру США в Україні Марат Кюрчевський. На зустріч з ним прийшли представники різних громадських організацій, а також органів місцевого самоврядування, відділу культури та туризму, освітяни, представники центру зайнятості, відділу сім’ї, молоді та спорту, спілки сприяння сільського зеленого туризму в Диканському районі, ландшафтного парку.

    Під час зустрічі Марат Кюрчевський розповів про діяльність Корпусу Миру, яка відбувається через співпрацю добровольців з організаціями країни-партнера, що запросила Корпус Миру до себе. Добровольці - американські громадяни, що виявили бажання приїхати та працювати в місцевих організаціях протягом двох років. Наразі Корпус Миру здійснює свою діяльність у 73 країнах світу – в Європі та Азії, в Латинській Америці та Африці. Вже протягом чотирьох десятиліть Корпус Миру надає технічну допомогу шляхом втілення в життя програм у сфері освіти, розвитку громад, сприяння розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства, охорони здоров’я та роботи з молоддю.

    Корпус Миру – неполітична, нерелігійна організація, заснована Президентом США Джоном Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. Фінансування діяльності Корпусу Миру здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів з бюджету Федерального Уряду і формується за рахунок податків, сплачених громадянами США.

    Корпус миру США в Україні було засновано 1992 року шляхом підписання двосторонньої угоди між українським та американським нині екс-президентами – Леонідом Кравчуком та Джорджем Бушем. Відтоді Корпус Миру плідно співпрацював з багатьма прогресивними організаціями і дотепер шукає шляхи до взаєморозуміння та обміну досвідом між двома сторонами.

    На зустрічі пан Кюрчевський розповів про можливі способи співпраці. Особливо наголосив на головних цілях Корпусу Миру, а саме: сприяти кращому розумінню американців українцями, і навпаки. Корпус Миру США в Україні допомагає українцям шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації. Американські добровольці, навчені спеціально для потреб громади, живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років.

    Корпус Миру спеціалізується на допомозі у кількох напрямках – викладання англійської мови як іноземної, розвиток молоді та громад. Крім цих напрямів роботи, Корпус Миру в Україні також спрямовує свої зусилля на навчанні молоді щодо попередження подальшого розповсюдження ВІЛ-інфекції та зменшення негативного ставлення і дискримінації людей, які хворі на ВІЛ/СНІД. Добровольці Корпусу Миру працюють в усіх областях України (в 205-ти містах та селах). Добровольці сприяють соціальному та економічному розвитку на місцевому рівні.

    Після розповіді Марата Кюрчевського присутні задавали йому питання, які стосувались різних сфер співпраці, а також вікової приналежності волонтерів та кращого написання заявки.

    Програма Корпусу Миру зареєстрована в Міністерстві економіки України як проект технічної допомоги США Україні. Партнерськими міністерствами Корпусу Миру є Міністерство економіки України, Міністерство освіти та науки та Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту.

        Корпус Миру запрошує до співпраці // Трудова слава. - 2011. - 29 квітня. - с. 3

    Із червня 2011 року Диканська ЦРБ розпочала безпосередню співпрацю з Корпусом Миру США в Україні. Провідний бібліотекар Інтернет - центру Гальченко Т.А. взяла участь у Партнерській конференції та в Урочистій церемонії складання присяги 41-ою групою добровольців Корпусу Миру США в Україні. Конференція відбулася 14-16 червня 2011 р. у приміщенні Інституту післядипломної освіти  у місті Києві.  Під час роботи заходу представник нашої бібліотеки більше дізналася про роботу проектів Корпусу Миру в Україні та програм Посольства США, спланувала спільну з добровольцем роботу на наступні півроку, налагодила контакти з іншими українськими колегами.

    Урочиста церемонія складання присяги та святкування 50-ої річниці Корпусу Миру США відбулася 16 червня 2011 року за участі керівництва Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України,  Посольства США в Україні, Корпусу Миру США в Україні та інших поважних гостей.

       З 17 червня у Диканській ЦРБ почав працювати волонтер Корпусу Миру Адам Маквей, що прибув до нас по Проекту розвитку громад. Ця подія стала резонансною в житті нашого селища, місцева районна газета "Трудова слава" опублікувала інтерв'ю з Адамом.

    Педенко, В.

       Волонтер Корпусу Миру США - в Диканьці/Віталій Педенко// Трудова слава. - 2011. - 22 липня. - с. 2

    До 20-ї річниці Незалежності України в Диканській ЦРБ було проведено низку заходів, в яких взяв участь Адам Маквей. 

                         Круглий стіл "Україна: поколіннєва історія 20 років Незалежності"

    Діденко, В.

       "Україна: поколіннєва історія - 20 років Незалежності/Валентина Діденко// Трудова слава. - 2011. - 12 серпня. - с. 2

 

    З нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек працівники Диканської ЦРБ здійснили поїздку в Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.

    В жовтні для учасників гуртка з вивчення англійської мови волонтер провів майстер-клас по виготовленню гарбуза-світильника, традиційного для святкування Дня всіх святих (Хелоуіна) в США. Також Адам розповів про традиції відзначення цього свята в їхньому штаті та його сім'ї. 

Також завітайте
Інтернет-ресурси
для бібліотекарів

Лічильник

відвідувань

Наша адреса

                   38500

Полтавська область

смт. Диканька

вул. Незалежності, 117   

dykanka.biblioteka@gmail.com

Screenshot_1.png
  • Blogger Социальные Иконка
417-frame_1.png
вісник обложка  для банеру.jpg
  • Blogger Социальные Иконка
w513h5131371296104Facebook.png
1384063.png
Screenshot_6.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Зворотній зв'язок

Інформація відправлена.

Дякуємо!

банер_БПД.png
2.png
bottom of page